logo

תיכון טכנולוגי דב הוז - מגמות הלימודמגמת סאונד דב הוז

בשנים האחרונות החליפו בבית ספר דב הוז מספר מגמות והיום יש שש מגמות שונות שמצד אחד יש להן אופי תעסוקתי וביקוש בצבא ובמשק ומצד שני הן אטרקטיביות ועכשוויות.

מגמת ניהול לוגיסטי

במגמת זו לומדים מקצוע מאוד מבוקש גם בצבא וגם בשוק האזרחי. המקצוע מקיף תחומים רבים וחיוניים לניהול חברות גדולות כגון ניהול מחסנים והפצה, ניהול מערכות רכש, ניהול מערכות מלאי ממוחשבות ועוד. הימים בהם מחסנאים הלכו להציץ במדף על מנת לראות אם יש עוד רכיב זה או אחר עברו חלפו להם. המערכות הממוחשבות שולטות לא רק על מלאי אלא גם על הפצה, רכישה וניהול כל המערכת. כיום משתמשים במספר תוכנות של חברות מובילות כגון SAP , תוכנה שאותה לומדים במגמה בדב הוז ומיישמים אותה במקומות העבודה בהם עובדים התלמידים - בזק, חברת חשמל ועוד. להיות בוגר מגמת ניהול לוגיסטי אומר כמה דברים - שירות משמעותי בצבא בתחום בו תרכשו מיומנות שתשרת אתכם בעתיד. השתלבות מהירה בעולם העבודה אחרי הצבא בחברות גדולות בהן ניתן להתקדם ולקבל תנאים טובים. 
שכר של מנהלי מחסנים מתוך טבלה של משרד הכלכלה :

sahar-mahsan

מגמת סאונד

ממוסיקה קשה להתפרנס. כמה מוסיקאים מתפרנסים ממש מנגינה או שירה ? אבל... לימודי מקצוע טכנאות הסאונד מאפשר לכם לעבוד במגוון עבודות בעולם ההקלטות, ההגברה, הוידאו, המדיה, התקשורת והאירועים. בכל אחד מהתחומים האלו יש דרישה לבעלי מקצוע מיומנים לעבודה קבועה ולעבודות מזדמנות. תוכלו לנתב תחביב שלכם (המוסיקה) למקצוע שממש משיק אליו. במהלך הלימודים, מעבר ללימודים הקשורים לטכנאות קול, תוכלו לפתח את השירה  או הנגינה שלכם מכיוון שאתם כבר כאן. יש אולפן הקלטות, יש צוות מורים מיומן ומסור ויש תלמידים אחרים בעלי אותו תחום עניין. 

מגמת צילום דב הוזמגמת גרפיקה ממוחשבת

כל העולם נמצא היום באינטרנט. מאחורי כל אתר אינטרנט, אפליקציה או משחק מחשב יש גרפיקאים יצירתיים שעמלו ויצרו עולם ויזואלי שלם. הדרישה לגרפיקאים מוכשרים היא אין סופית וזאת מבלי שנשכח את הנושאים המסורתיים כמו עיתונות כתובה, פליירים, כרטיסי ביקור, לוגו לעסק ועוד המון דברים. הפיכת היכולות היצירתיות שלכם לעבודה שממנה תתפרנסו תלויה במיומנות שלכם ובשליטה שלכם בתוכנות ממוחשבות כגון פוטושופ, אילוסטרייטור, פריהנד ועוד. במגמת הגרפיקה בדב הוז לומדים את התוכנות האלו במקביל ללימודי עיצוב חזותי.שכר ממוצע גרפיקאים

מגמת צילום מדיה דיגיטלית

מגמה המשלבת צילום סטילס וצילום וידאו והרבה יותר מזה. לפני עשרים שנה אם למדתם צילום בדרך כלל עסקתם בצילום - תקשורת, אירועים וכו'. היום שכל העולם נמצא מול מסכי מחשב היכולת לצלם, לעבד, לערוך ואחרי זה גם להפיץ את החומר שיצרתם פותח בפניכם אפשרויות רבות. דרך תמונות ווידאו תוכלו להפיץ ולשווק עסק שיש לכם, רעיון שיש לכם, תחום בו אתם מתמחים או כל דבר אחר שיכול לתרום לכם או לעולם סביבכם. דוגמא הכי פשוטה היא בוגר בית הספר בשם מורט שלמד עריכת וידאו במגמה והיום, סה"כ שלוש שנים אחרי שסיים יש לו ערוץ יוטיוב עם מעל 6000 מנויים בתחום שאותו הוא אוהב. לאן זה יוביל ? אין לדעת, אבל זו מיומנות שהיום היא בסיס להרבה מאוד דברים.

מגמת עיצוב שיער

מגמת עיצוב שיער היא מגמה וותיקה שמשלבת יצירתיות ואסתטיקה עם מקצוע שתמיד יש לו דרישה. 

מגמת מינהל

מגמה חיונית לעבודה בניהול עסק או משרד. לומדים תוכנות חשובות כגון וורד, אקסל וחשבשבת. חשבונאות, כלכלה, ניהול מערכות משרדיות ועוד תחומים שייאפשרו לכם להשתלב מאוחר יותר בעולם העבודה. 
 {fcomment}
  כפר הנוער כנות