logo

זה יכול להיות גם אחרת - ללמוד מאהבהcake1

מי זה ניסים?

ניסים חיון הוא תלמיד י"ג בתדמור, לומד לקראת סוג 2 באומנות הבישול, עובד במסעדה ובעל עסק עצמאי לעיצוב עוגות. הוא לומד את מה שהוא אוהב, עובד במה שהוא אוהב, קם כל בוקר בכיף ובדרך להגשים חלום ולממש את עצמו.

כל זה יכול היה להיות אחרת.

אנחנו מכירים הרבה תלמידים שמסיבה זו או אחרת לא מוצאים את עצמם במסגרת הלימודית הרגילה במקום מגוריהם. זו כרוניקה ידועה מראש שמתחילה מ"מה אני עושה פה בכלל", נמשכת להברזות משיעורים, כישלון במבחנים, שליליים בתעודה ונשירה. הנסיבות יכולות להיות שונות אבל למעשה כל אחד יכול להיקלע לסיטואציה הזו, ולעיתים צריך רק יד מושטת ומכוונת שתוציא אתכם ממעגל הקסמים הזה.

לניסים היה מזל.

215815 491353220885955 1895584960 n-001

מתי מתחילה הירידה?

ניסים בחור דתי ולכן למד בבית ספר דתי ביישוב סמוך. כשסיים כיתה ח' כבר לא הייתה אפשרות ללמוד בבית ספר דתי קרוב לבית ולכן הוא בחר ללמוד בתיכון חילוני ביישוב. המעבר בין בתי הספר השונים באופיים, החברה השונה ועוד גורמים הוציאו אותו מהמסלול. קורה! יכול לקרות לכל אחד. ואז התחילה הכרוניקה שתיארנו למעלה.

 

בשיחה עם מנהלת בית הספר והיועצת, שיחת צ'אנס אחרון,  ניסים סיפר שבעצם החלום שלו הוא להיות שף מכיוון שהוא מאוד אוהב את התחום. היועצת נזכרה שהייתה ביום עיון בבית ספר מקצועי לאומנות הבישול, היא לא זכרה את השם, אבל חשבה שאולי זה מקום שיתאים לניסים.

תפנית של 180 מעלות

זהו, מכאן החיים מקבלים תפנית של 180 מעלות. זה מתחיל עם ביקור בתיכון תדמור ושיחה עם היועצת, אלישבע. ניסים מבין שזה המקום בשבילו. עובדה שמתלמיד שמוגדר כתלמיד בעייתי הוא הופך לתלמיד מצטיין ומעוטר בתעודת הצטיינות מהנוער העובד והלומד.

לא תמצאו הרבה בתי ספר שבהם תלמידים מדברים כמו ניסים על בית הספר שלהם. cake3"המורים לבישול והשפים – מדהימים, גם הצוות המקצועי מעולה, אנשים מדהימים אחד, אחד. תמיד יש למי לפנות" הוא ממשיך "תיכון תדמור מבגר אותך, אתה מקבל אחריות מאוד גדולה. עבודה במטבח דורשת עוצמה פיזית ונפשית ועם כל הקושי והאחריות, מי שאוהב את זה...אין לזה תחליף"

לגבי העסק... קודם כל, כמה חבר'ה בני 18 אתם מכירים שפתחו עסק, ויש להם כרטיסי ביקור ותיק במע"מ ובמס הכנסה ? לא הרבה, אם בכלל.

זה מקרי?

יזמות, מוסר עבודה, התמקצעות באפיה ובישול ועוד דברים שונים הם הכלים שאפשרו לניסים לפתוח את העסק הראשון בחייו, כבר בגיל 17, עוד לפני הצבא. חלק מההכשרה בתדמור, בעיקר בלימודי סוג 2 בכיתה יג' עוסקים בהכנה לחיים האמיתיים. "עיצוב מתוק", החברה של ניסים, מתמחה בעיצוב עוגות מבצק סוכר לפי בקשה אישית של הלקוח. זה התחיל בשבת חתן משפחתית בה הוא עיצב עוגה לאחד האחיינים והמשיך כעסק לכל דבר.

יש רק מילה אחת לומר – מדהים. ועוד מילה או שתיים – אתם יכולים להזמין עוגה לאירוע שלכם ב"עיצוב מתוק".

אנחנו בעניין של לפרגן! במערכת החינוך השבלונית שלנו, שבסופו של דבר מנתבת את הילדים פחות או יותר לאותו מסלול, זה כל כך מרגש שילד בן 15 מבין שהוא בדרך למטה ומחליט לעשות עם זה משהו ולבחור מסלול שנכון בשבילו. זה לא טרוויאלי. זה גם לא טריוויאלי  לקום כל בוקר בחמש וחצי ולתפוס אוטובוסים להרצליה ולחזור אחר הצהריים, ללמוד בלי החברים מהשכונה ויש עוד דברים, אבל ! לבנות לעצמך עתיד טוב שבו תממש את עצמך. 

לכן, אם אתם מחפשים עוגה מעוצבת ואתם גרים בשרון זה קישור לדף הפייסבוק של ניסים - עיצוב מתוק       

אז אם אתם בכיתה ט' או י' וחושבים שזה הכיוון שלכם, אתם מוזמנים לפנות ל- תיכון תדמור לאמנות הבישול