logo
ליחצו פהרוצה להיות שף? התיכון לאמנות הבישול

אלקטרוניקה יישומית


מחשבים, רשתות תקשורת ומכשירי סלולאר

שוחרים חיל האוויר  

מכונאות ותואר מייסטר

צמ"ה - מקצוע צבאי ואזרחי מבוקש

 

 

 

פנימיה צבאית חיל האוויר

אם הגעתם לכאן, זה אומר שאתם מחפשים משהו שלא קיים מכיוון שאין מושג כזה – פנימיה צבאית חיל האוויר – לחיל האוויר פשוט אין בתי ספר שהם במסגרת פנימיה. לחיל הים – יש שלושה, לחיל חימוש יש אחד ולחיל האוויר - אין.

אז מה כן יש? 

בתי ספר טכניים למיניהם. ברחבי הארץ יש שלושה בתי ספר שמחוברים באופן מלא וכולל לחיל האוויר ו-13 מסגרות חלקיות שהן למעשה כיתות שוחרים בתוך תיכונים שהם לא צבאיים.

שני בתי ספר נקראים באמת – טכני חיל האוויר – אחד נמצא בחיפה ואחד נמצא בבאר שבע. הולץ חיל האוויר לא מקבל את הכינוי "טכני חיל האוויר" אבל הוא מתפקד די דומה לשני האחרים לפחות בתיכון. למעשה מגמת שוחרים אחת באורט לבוביץ בנתניה צמודה לפנימייה שנקראת פנימיית אורט נתניה ויש תלמידים בפנימייה שהם שוחרים בבית הספר. זה הדבר הקרוב ביותר לפנימייה הקשורה לחיל האוויר. 

לשלושת התיכונים האלו יש מכללות שצמודות אליהם ומאפשרות לתלמידים שלומדים במסגרת תיכון להמשיך לי"ג ו – י"ד על מנת לקבל תואר הנדסאי.

13 מסגרות מקיים חיל האוויר בתוך תיכונים רגילים. זה אומר שבתוך שכבה של מספר כיתות, תהיה כיתה אחת ולעיתים שתיים שמתפקדות ככיתות שוחרים. מה זה אומר ? שאותם תלמידים לובשים מדים במהלך הלימודים, יש מפקדים בנוסף למורים, יש סיורים שקשורים לשירות העתידי בחיל האוויר ועוד.

בכל מקרה, לא משנה אם אתם בבית הספר הטכניים או במסגרת כיתת שוחרים בבית ספר רגיל, יש מספר דברים שכדאי לדעת.

המטרה של חיל האוויר שמשקיע בכם בתקופת התיכון, היא שתגיעו לשרת במערך הטכני של החיל. לכן אתם חותמים על כך שתשרתו בחיל. האם זה אומר שאם פתאום בי"ב החלטתם להתגייס לגולני בכל מחיר – לא ייתנו לכם ? כעקרון לא, נדיר שזה קורה, אבל אם תלמיד הולך עד הסוף עם משהו שהוא באמת רוצה, אז זה קורה. זה עקרון שעובד לא רק כאן.

כשאתם מתגייסים אתם חותמים לשנה במעמד צד אחד כמובן. למה הכוונה ? אתם מחוייבים לתת את השנה הזו, אבל אם חיל האוויר חושב שאתם לא מתאימים או יש בעיית תקנים – אז יכולים לשחרר אתכם.

אם המשכתם ללימודים במכללה לתואר הנדסאי אתם צריכים לחתום לעוד שנתיים. ככה זה בכל מקום בצבא.

דבר אחרון שנתייחס בעמוד הזה – קורס טייס. אין שום מניע לתלמיד שהוא שוחר ללכת לקורס טייס. לימודים טכניים בתיכון לא משפיעים לרעה או לטובה בכל הקשור לקבלה לקורס או ליכולת לעבור אותו.

אתם מוזמנים להשאיר תגובה או לשאול לשאלות למטה. נשתדל לענות בהקדם!

 

תגובות   

# אמילי 2014-12-17 12:22
שלום , רציתי לשאול לגבי בית הספר והאם הוא כמו פנימייה צבאית ??
# אורי 2014-12-18 11:19
אמילי שלום
בעבר בבית הספר הטכני בחיפה הייתה פנימיה. היא נסגרה לפני מספר שנים והיום אין מסגרת של חיל האוויר שהיא פנימיה צבאית מלבד פנימיה אחת שהיא ישיבה תיכונית ברמת הגולן ונקראת נטור. חוץ מזה יש פנימיה בנתניה שנקראת אורט יד ליבוביץ וניתן ללמוד במסגרת הפנימיה במסלול שוחרים של חיל האוויר בבית הספר הצמוד לפנימיה.
# עפרי שמחון 2015-01-27 14:45
מה עושים בפנימיה?
ומהו סדר היום והשעוץ בפנימיה, אשמח לתשובה :-)
# אורי מלמד 2015-01-27 16:29
עפרי שלום. אין בארץ פנימייה צבאית של חיל האוויר כפי שיש לחיל הים למשל. בעבר הייתה פנימיה בבית הספר הטכני אך היא נסגרה. כיום יש ישיבה ברמת הגולן שקשורה לחיל האוויר ויש פנימיה רגילה בנתניה שנקראת אורט נתניה ובבית הספר בו לומדים הצמוד לפנימיה יש שלוחה של חיל האוויר. כלומר מגמת אלקטרוניקה בה התלמידים הם שוחרים של חיל האוויר. אם יש לך עוד שאלות, אז אתה מוזמן לשאול שוב. בברכה
אורי
# חסוי 2015-02-03 13:51
אם אהיה בפנימיה זה ישליך לי על הצבא אחר כך? זה ו זה יוריד לי מהקבה נגיד? או איך שלא רושמים קבה
# אורי 2015-02-07 14:49
היי
הקב"א נקבעת על פי 3 מדדים. האחרון בחשיבותו שמשקלו רק שישית מהקב"א זה הרקע שלך. מה למדת, מאיפה באת וכו'. שהות בפנימיה צבאית בטח לא תוריד לך את הקב"א. שהות בפנימיה טיפולית ברור שכן ולא רק בגלל הפנימיה אלא בגלל הסיבות שהביאו תלמיד לפנימיה טיפולית. בקיצור זה לא שיקול.
# חסוי 2015-04-02 10:13
באיזה מקומות באזור בית שמש ירושלים וכל זה יש בתי ספר צבאים אבל ללא פנימיה.?!
# אורי 2015-04-14 15:55
שלום
אני מבין שאתה מחפש תיכון בו יש מגמת שוחרים של חיל האוויר. אני יודע שיש במעלה אדומים, ברמלה או בלוד זה מה שאני מכיר באזור בית שמש. יכול להיות שיש עוד, אבל אני לא מכיר
# חסוי 2015-04-02 10:15
איפה יש עוד בתי ספר צבאים ?! אבל לא פנימיה ??
# אורי 2015-04-14 15:56
יש בתי ספר מקצועיים במספר בסיסים צבאיים :
פלמחים - עתיד פלמחים
אורט תל נוף
בתל השומר
  כפר הנוער כנות