logo

עין כרמית 

כפרי נוער -  עין כרמיתפנימיית עין כרמית שייכת לאגודה לקידום החינוך ולכך מספר משמעויות. היעד של פנימיות האגודה בכלל ועין כרמית בפרט הוא לאתר ילדים עם פוטנציאל לימודי הגרים בפריפריה ולממש את הפוטנציאל הזה. הכיוון הזה בא לידי ביטוי  בתנאי הקבלה לעין כרמית: יכולת לעשות בגרות מלאה וטובה, מינימום בעיות משמעת ורצון להצליח. לכן מתקבלים לכאן חניכים לאחר מבחנים של האגודה, בחינת מצבם הלימודי וההתנהגותי בבית הספר בו הם לומדים ואבחון המוטיבציה שלהם להצליח. לפני כ – 15 שנה הפנימיה עברה טלטלה בעקבות המעבר למקום הנוכחי ומספר התלמידים במחזורים הראשונים היה נמוך. לקח זמן לחזור לקו המנחה, אבל בחמש השנים האחרונות עין כרמית התייצבה ובהחלט אפשר לראות שחזרה לקלוט את התלמידים שבהם היא מתמחה. בשנה הנוכחית, תשע"ג, נקלטו בעין כרמית כ-40 תלמידים חדשים מתוך מעל מאה שביקשו להתקבל.

איך פועלים על מנת לעמוד ביעד של מימוש הפוטנציאל ?

תפירת חליפה מותאמת לכל תלמיד ומענה לימודי, חברתי ורגשי שמתאים בדיוק לכל ילד וילד.

חליפה לימודית

בתחום הלימודי התלמידים לומדים בבית ספר אזורי מצויין בו יש מגוון מגמות גדול כך שכל אחד יכול למצוא את הכיוון המתאים לו. תלמידים מאוד מוכשרים בתחום האומנות יכולים ללמוד באקדמיה למוסיקה ומחול שנחשב לבית ספר מוביל ברמה ארצית בתחומים האלו ויש 6 תלמידי פנימיה שלומדים באקדמיה.

הסינכרון בין בית הספר לפנימיה גבוה מאוד ובא לידי ביטוי בכמה מישורים. המדריכים של הפנימיה נפגשים עם המחנכים מבית הספר פעמיים בשבוע על מנת לעקוב אחרי כל תלמיד. שיתוף פעולה כזה מביא לזיהוי בעיות מיידי ומתן טיפול נקודתי בכל בעיה לימודית. בבית הספר יש מרכז למידה ובו ניתנים תגבורים ואם לא די בכך אז גם בפנימיה עצמה ניתנת עזרה לימודית על ידי מורים שמגיעים בשעות אחר הצהרים במיוחד לצורך הזה.

עין כרמיתעל מנת שכל תלמיד פנימיה ירגיש הכי בנוח בבית הספר שהינו אזורי ובו לומדים מספר רב של תלמידים מהמועצה יש גישה והתייחסות שווה לחלוטין -  אין ילד פנימיה וילד מהמועצה – יש "ילד שלנו". זה עובר ממנהלת בית הספר לחדר המורים ולתלמידים עצמם. מהצד השני גם אין הנחות. שווה בין שווים. בעין כרמית שמים על כך דגש חזק.

דבר נוסף וחשוב הוא המרכז ללקויות למידה של האגודה לקידום החינוך. בתוך האגודה קיים מרכז ללקויות למידה בו תלמידים שזקוקים לאבחון מאובחנים ואנשי הפנימיה מקבלים הנחיות מדוייקות איך לעזור לחניך שיש לו לקויות. המדריכים, העובדות הסוציאליות והמורים מקבלים הנחיות איך לעזור לנער או הנערה להתגבר על הקשיים האלו בבית הספר וגם בחיי היום יום.   

חליפה חברתית

הבסיס להצלחה לימודית היא הצלחה חברתית ורגשית. ולכן ניתנת כאן לתלמידים מערכת של חוגים ופעילויות ענפה מעבר לשעות הלימודים. למשל 18 מתלמידי הפנימיה הם חניכים בתנועות נוער שפועלות בשכונות הסמוכות לפנימיה. זה לא קורה סתם, צריך רוח גבית למעורבות כזו. לגבי פעילות בשעות הפנאי יש חוגים רבים הכוללים  תאטרון עם במאי חיצוני שמעלה הצגות בפנימיה, אילוף כלבים, חדר כושר, ברייקדאנס, זומבה, כדורגל ומרכז מוסיקה הכולל לימוד לגינה ופיתוח קול.

חליפה רגשית ואישית

מטבע הדברים היחס לו זוכה כל חניך בפנימיה הוא משמעותי מכיוון שבעין כרמית מתחנכים כ – 120 תלמידים ויש צוות שמונה 25 מבוגרים – מנהל, רכז, מדריכים, שינשינים, בנות שירות ועובדות סוציאליות. המושג מבוגר משמעותי הוא באמת משמעותי כאן, כל חניך יימצא כאן את האדם המבוגר שאליו הוא מתחבר יותר ושילווה אותו במהלך השנים. שתי העובדות הסוציאליות העובדות כאן מזהות את המקומות בהם אפשר להעצים את החניכים ותלמידים שזקוקים להכוונה יקבלו הכוונה נכונה שתעזור להם להתגבר על קשיים.

חזרה לעמוד הראשי - פנימיית עין כרמית

רוצים להמליץ ? אולי לשאול ? או סתם להראות לחבריכם מהפייסבוק משהו שאתם אוהבים. זה המקום, אפשר לכתוב תגובות...

{fcomment}

  כפר הנוער כנות