logo

ים, נעורים ומרחבים ירוקים

רוצה לשמוע עוד על הדסה נעורים?
מלא/י את הטופס הבא ויחזרו אליך במהרה:
שם ההורה:*
שם התלמיד:*
טלפון:*
אימייל:
הים, המרחבים הירוקים והרוח הנעימה לא ישאירו אתכם אדישים במפגש הראשון עם כפר הנוער הדסה נעורים.
כפר הנוער שנמצא על רכס הכורכר שמעל חוף בית ינאי מהווה בית לכמעט 400 נערים ונערות רובם ילידי הארץ וחלקם עולים מפרוייקט נעל"ה.

המגוון הגדול בהדסה נעורים

"מגוון גדול" הוא ביטוי שמאוד מאפיין את הדסה נעורים, המטרה היא שכל תלמיד או תלמידה יקבלו את הדבר שמתאים להם. לכן יש מגוון גדול של מגמות לימוד ומקצועות הרחבה אפילו כשמדובר בקבוצה מאוד קטנה של תלמידים.

מגמות לימוד עיקריות

בנעורים יש ארבע מגמות עיקריות: מכטרוניקה - הנדסת מכונות, רובוטיקה ותעופה, ומדעי הסביבה שהן - לבגרות מלאה/מוגברת, ואוטו-טק (במוסכים חדישים ומשוכללים) וצמ"ה (ציוד מכני הנדסי) - שהן לבגרות מלאה או חלקית.

חוגים ופעילויות העשרה

מעבר לשעות הלימודים יש מגוון גדול מאוד של חוגים: נבחרת אתלטיקה מקצועית (עומד לרשותם אצטדיון ברמה בינ"ל עם מסלול רקורטן וצוות מאמנים עם רקורד מרשים), קבוצת הכדורגל (מתגוררת בקבוצה נפרדת וזוכה לתנאים מיוחדים שיאפשרו להתפתח בתחום), מוזיקה ופיתוח קול, תיאטרון, אומנויות לחימה וכל בגלישת גלים וספורט ימי, זומבה, כלבנות (אילוף כלבים), ברייקדאנס, עיצוב שיער ועוד ועוד.. 

שוחרים ומכללה טכנולוגית

כמו כן יש מסגרת של שוחרים - חיל החימוש שלומדים עם שאר התלמידים במהלך התיכון ויכולים להמשיך למכללה ללימודי י"ג , י"ד לתואר הנדסאי.
 

מגמת אוטו-טק וצמ"ה

מגמת אוטו-טק היא המגמה הגדולה בבית הספר בהדסה נעורים. יתרון גדול ללימוד במגמת אוטו-טק בנעורים היא המכללה בה ניתן להמשיך ל - י"ג , י"ד. המסיימים מקבלים הסמכה המאפשרת להם לאחר שנה לגשת למבחנים של משרד העבודה בהם מקבלים רישיון לפתיחת מוסך. בנעורים נפתח השנה (2012) מוסך חדיש וייחודי הכולל 8 סדנאות רכב שונות. לקרוא עוד...מגמת רכב

מגמת מכטרוניקה הנדסת מכונות, רובוטיקה ותעופה

מגמת לטוס לחלל, להתניע מכונית מירוץ. לבנות רובוט כל יכול - כל אלה מונעים על ידי מכונות. במגמת מכטרוניקה אתם יכולים ללמוד ולהבין איך אפשר ליצור את הכלים המדהימים האלו בוגרי המגמה יכולים להמשיך ללימודי הנדסאי/לימודים באקדמיה במסלול מהנדסים. קרא עוד ...מגמת מכטרוניקה

לימודי סביבה

מגמת לימודי סביבה היא מגמה מדעית בה לומדים התלמידים שלוש יחידות בכיתה ושתי יחידות בעבודות חקר במעבדה. יש מספר יתרונות לבגרות מדעית וכן לעבודות החקר (ראה הרחבה). שיתוף פעולה עם סימנס, מעבדה מאוד משוכללת ורכזת רצינית הביאו תוצאות מעולות בפרויקט הארצי - "חוקרים סביבה". קרא עוד ..... לימודי סביבה

אתלטיקה קלה

כפר הנוער הדסה נעורים מוכר על ידי משרד החינוך ואיגוד האתלטיקה כמרכז הלאומי לנוער בתחום האתלטיקה הקלה בישראל. האתלטיקה היא לא מגמת לימוד לבגרות ועוסקים בה אחרי שעות הלימודים. העובדה שמרכז האתלטיקה הוא חלק מהפנימיה נותן יתרון גדול מאוד לספורטאים מכיוון שגורמי החינוך בבית הספר והספורט מתואמים ביניהם ומודעים לצרכים של התלמידים שעוסקים באתלטיקה.

 צמ"ה - ציוד מכני הנדסי  

לימודי "מכונות ניידות" (או בשם המוכר יותר - צמ"ה) נלמדים בכיתה י"ב בלבד ומיועדים לתלמידים שמתקשים לסיים בגרות מלאה ולכן הם לומדים במסגרת כיתת האם שלהם לבגרות חלקית ורוב הזמן הם מקדישים ללימודי הצמ"ה. בשנה הזו הם רוכשים מקצוע מאוד מבוקש בצבא ובאזרחות. לומדים על כלים שונים, מוציאים רשיון טרקטור ורשיון הפעלת מכונות ניידות וגם עוסקים בתחומים אחרים. קרא עוד..... לימודי צמ"ה

יתרונות:

  • בהדסה נעורים מתגאים בכך שהם יודעים לתפור לכל תלמיד את החליפה שתתאים לו. דוגמא ? שלוש תלמידות רצו להרחיב ביולוגיה למרות שאין לימודי ביולוגיה בבית הספר. בימים אלו הן כבר לומדות לבגרות בביולוגיה...... ויש עוד דוגמאות.
  • כיתות קטנות, כולן כיתות חכמות. עזרה בלימודים - מרכז למידה פתוח עד השעה 21:00 על מנת לעזור לתמידים המתקשים גם אם הם סיימו מאוחר את אימוני האתלטיקה או אימון הכדורגל.
  • מגמת אלקטרוניקה לתלמידים ריאלים. לימודים במגמת רכב בסדנאות הכי חדישות בארץ. לימודי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) שהוא מקצוע צבאי ואזרחי מבוקש.