logo

חן עזרא – בוגר פנימיית אורט ושחקן נבחרת ישראלחן עזרא - כדורגל

"שחקן נדיר"

"שחקן נדיר", "איום מתמיד על הרחבה", "קטלני ליד השער" – אלה רק חלק מהמחמאות הרבות שעמרי בן-הרוש, שחקן מכבי נתניה המכיר את חן עזרא מילדות, מרעיף עליו.

חן עזרא, יליד 89, הוא שחקן כדורגל מחונן הנחשב בעיני אנשי מקצוע רבים ל"אחד הכשרונות הגדולים ביותר שצמחו בכדורגל הישראלי". עזרא גדל במחלקת הנוער של הפועל באר שבע ועבר בכיתה ט' לבית"ר טוברוק כשבמקביל למד והתחנך בפנימיית אורט ליבוביץ בנתניה.

החברים מפנימיית אורט ליבוביץ

אלמוג כהן, שחקן נבחרת ישראל וכישרון גדול בפני עצמו, למד והתחנך עם עזרא בפנימיית אורט ליבוביץ בנתניה. אלמוג נזכר ומספר על התקופה בפנימיית "אורט ליבוביץ "אני, חן עזרא, אלון וייסברג ומור דהאן התחרינו בינינו ודירבנו אחד את השני כדי להשתפר כמה שאפשר 

קרא עוד...

חברת הכנסת פנינה תמנו-שטה

פנינה תמנו-שטה ילדת פנימייה

ילדת פנימייה

השבוע ביקרה חברת הכנסת פנינה תמנו-שטה בפנימייה בה למדה כתלמידת תיכון. לאחר הביקור היא כתבה בעמוד הפייסבוק שלה שהפנימייה עיצבה את אישיותה בתקופת התיכון והיא תהיה תמיד חלק ממנה. פנינה תמנו-שטה עברה דרך ארוכה מהפנימייה הירושלמית עין כרמית ועד היבחרה לחברת כנסת ברשימת יש עתיד של יאיר לפיד. היא מגדירה את עצמה כילדת פנימייה ויש לזה כמובן הרבה מאוד השלכות על העצמאות שלה ועל מי שהיא היום.

אירוע מכונן בחייה

לכל אדם יש מספר אירועים מכוננים בחייו. לפנינה היה אירוע כזה כבר בגיל 11. היא יצאה לעבוד בכל מיני עבודות מבלי שהוריה ידעו על כך. אחת העבודות הייתה עבודת ניקיון באולם אירועים. לאחר חודש בו היא קרצפה את האולם ושטפה כלים בעל הבית לא שילם לה משכורת ושלח אותה הביתה. יותר מהנושא הכספי היה שם עלבון. הוא ידע שילדה אתיופית צעירה לא תתבע אותו ולא תדע מה לעשות כנגדו. היום היא יודעת שזה חישל אותה ונתן לא מוטיבציה להלחם האפליה, גזענות ועוולות חברתיות. וזה בעצם מה שעשה אותה למי שהיא היום.

קרא עוד...

יהל דורון וגיא מנטש בוגרי פנימיה

מי שלא מאמין בקרמות ובאפקת הפרפר שיקום, אין לו מה לעשות בעמוד הזה.

הסיפור שלנו מתחיל לפני שנים רבות בפסטיבל ערד כאשר יהונתן דורון מגיע להופעה של אביב גפן אותו הוא מעריץ. באותה הופעה אביב גפן שידוע כאחד שלא חובב את בית הוריו  (להזכירכם -  "במקום די מגעיל שנקרא לו הבית...") קורא מעל הבמה לקהל הצעיר ברובו, "אם לא טוב לכם בבית תלכו לפנימיה". יהונתן הצעיר לוקח מאוד ברצינות את מה שאביב אומר וכשהוא חוזר הביתה הוא מחליט לקחת את האמירה לכיוון מעשי. פנימיה , אמר אביב גפן, כך יהיה, ויהונתן מוצא את עצמו בהדסים, פנימיה שנמצאת באזור השרון ליד קדימה, אבן יהודה וכו'.

אחיו הצעיר יהל הולך בעקבותיו וגם הוא מגיע לאחר מכן לפנימיית הדסים. בפנימיה פוגש יהל את גיא מנטש, שניהם מחוברים חזק למוסיקה ומתחילים לנגן ביחד. השיר הראשון אותו הם מנגנים הוא כמובן שיר של אביב גפן – אור הירח.

 
קרא עוד...

קציני ים עכו - אריק מורפנימייה כמקום בו מקבלים בטחון ועצמאות.

לא מזמן התפרסמה כתבה בידיעות אחרונות על אריק מור. יחצ"נות של קסטרו כמובן, אבל הסיפור מעניין.

לדוגמן החדש של קסטרו קוראים – אריק מור. לבחור יש סיפור מעניין שמצד אחד יכול להישמע כמו הסיפורים הקלאסיים של כוכב נולד על אותו מתמודד שהיה מופנם ודחוי ועכשיו (כמובן בזכות כוכב נולד) הוא כוכב על, אבל מצד שני זהו סיפור אמיתי. סיפור עם הפי אנד.

הסיפור מתחיל באסטוניה עם ילד בשם ארנסט מרזוליו. כשהיה בגיל שנה וחצי הוריו החליטו לעלות לארץ. הוא גדל באריאל, לא מסיבות אידיאולוגיות של ההורים, אלא מכיוון שפשוט זו הייתה האפשרות הכי הגיונית מבחינה כלכלית. אריאל - מקום נחמד, הוא מספר בכתבה. הבעיה לא הייתה אריאל אלא המימדים שלו כילד בגיל בר מצווה בכותל. ילד נמוך במשקל 54 קילוגרמים שבמשחקי הכדורגל בשכונה תמיד עמד בשער (אני מזדהה, הייתי גם ילד שערים). מיותר לציין שבשלב זה בחייו, הוא לא יכל לדמיין שיום אחד, אולי, התמונה שלו תופיע על בניינים מעל איילון.

השינוי המשמעותי בחייו הגיע, על פי מה שהוא מספר, עם ההחלטה להירשם לבית הספר לקציני ים בעכו.

קרא עוד...

לירן דנינו בוגר כפר הנוער בן שמן

בן שמן - פנימייה כמקום בו תוכלו לממש את הפוטנציאל

לירן דנינו נחשב היום לאחד הזמרים המצליחים מבין בוגרי כוכב נולד. למרות שהגיע למקום הרביעי בלבד בעונה השביעית של התחרות, הוא הוציא מספר סינגלים שהפכו ללהיטים – "עדיין ריק", "ללכת" ו"כל המילים" ובעקבות הסינגלים אלבום בכורה בשם "לירן דנינו".

הסגנון המוסיקלי שלו משלב סלסולים מזרחיים מבית אבא ורוק כבד שאליו נחשף מאוחר יותר בתקופה בה למד בכפר הנוער בן שמן. הקשר של לירן דנינו לבן שמן הוא דוגמא מצוינת לאחד היתרונות המשמעותיים ביותר של כפרי נוער על פני בתי ספר רגילים בכלל וכפר הנוער בן שמן בפרט. למה הכוונה ?

קרא עוד...
  כפר הנוער כנות