תיכון אמי"ת ממלכתי טכנולוגי ירושלים

מאת: אורי מלמד, מייסד אתר מסגרות


מי לומד בתיכון אמי"ת? 

אמי"ת ממלכתי ירושלים תיכון
אל תיכון ממלכתי אמי"ת מגיעים תלמידים מכל קצוות ירושלים ומיישובי הסביבה. מאיפה למשל?  אפרת, מודיעין, בית שמש, הר גילה, מבשרת ציון, גבעת זאב וכן מיישובים שבמטה יהודה ומטה בנימין כמו גבע בנימין, כפר אדומים, אביעזר, אשתאול, בקוע, אבן ספיר, בית מאיר, טל שחר, מוצא עילית, זכריה ועוד. 

מדוע הם מתאמצים?
great team 1חלק גדול מהתלמידים נוסע יום יום הלוך חזור מיישובים רחוקים - זה לא מקרי! תיכון אמי"ת ממלכתי מתנהל באופן שונה מבתי ספר אחרים וההרגשה שמתארים התלמידים היא "בית גדול ותומך". הלימודים נעשים בקבוצות מצומצמות, ישנם תגבורים לימודיים, מענה רגשי לקשיים (מרכז מית"ר), וליווי צמוד של צוות חינוכי מסור שהצלחת התלמידים חשובה לו. 

אחד הביטויים להצלחה הוא שתיכון אמי"ת נמנה בין עשרת בתי הספר המובילים בגיוס בירושלים – 96.4% מבוגריו משרתים בצה"ל 

מסלולי לימוד  
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
מגמת שוחרות אוטוטק (צבאי) - קרש קפיצה להצלחה

אוטוטק - בית ספר תיכון אמי"ת ירושלים מסלול ייחודי למקצועות האוטוטק, הפותח בפני התלמידים אפשרויות רבות בצבא ובאזרחות ומקנה הטבות משמעותיות. הידע הנרכש מאפשר להשתלב בסביבה טכנולוגית עכשווית. השוחרים ישתלבו במקצוע אותו למדו בעת שרותם הצבאי.

הטבות להן זכאים תלמידי המגמה: (1) לימודים על מדים ונסיעות חינם. (2) תמיכה כלכלית בנסיעה לפולין - למתאימים. (3) שובר לרישיון נהיגה 02/03 למצטיינים. (4) מלגות למצטיינים. (5) ליווי צמוד לאורך כל שעות הלימודים ע"י מדריך קד"צ. (6) שיעורי עזר לאחר שעות הלימודים ע"י מדריך קד"צ. (7) אפשרות ללימודים לתואר הנדסאי במימון חיל הטכנולוגיה.
 
מערכות חשמל, פיקוד ובקרה (בשיתוף מכללת אמי"ת)
מגמת חשמל - תיכון טכנולוגי מקצועי ירושלים

במגמה יוכשרו התלמידים לעסוק בביצוע עבודות חשמל כמו גם בהתקנות, בתחזוקה ובפיתוח מערכות בתחום החשמל. המקצועות הנלמדים הם מערכות חשמל, מערכות הספק, מתקני חשמל, בקרים מתוכנתים וזאת בנוסף למקצועות החובה כמו אנגלית , מתמטיקה וכו'. הלימודים נערכים בסדנאות ובמעבדות בהם ציוד משוכלל, הכולל אמצעי המחשה רבים ומגוונים. 

בנוסף לתעודת הבגרות או ליחידות הבגרות אותן צוברים התלמידים, הבוגרים מסיימים לימודיהם עם תעודת עוזר חשמלאי ויכולים להמשיך לתעודת חשמלאי מוסמך או להמשיך לתואר טכנאי/ הנדסאי בכיתות י"ג י"ד במכללת אמי"ת.

עיצוב גראפי - בשיתוף וליווי האקדמיה לעיצוב "בצלאל"
גרפיקה עיצוב גרפי בית ספר מקצועי ירושלים

הלימודים במגמה עוסקים בתחומי הרישום וציור, תולדות האומנות, תולדות העיצוב ויסודות העיצוב, עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת. לומדים בסדנא מעשית את תחום הרישום והציור, עריכת סרטים באמצעות תוכנת פרימייר, צילום ועיבוד תמונות בתוכנות פוטושופ ואילוסטרייטורהתלמידים יוצאים יום בשבוע, באופן קבוע, ללימודים באקדמיה לעיצוב "בצלאל", בהר הצופים.

תלמידי המגמה צוברים עד 8 יחידות בגרות במגמה ותעודה טכנולוגית. בסיום הלימודים יוצאים התלמידים עם תיק עבודות המלווה אותם בהמשך הדרך לתואר או עבודה בתחום.  

עיצוב שיער ואיפור אומנותי - סדנאות, מרצים והדרכה מטעם "לוריאל" (חברת קוסמטיקה בינלאומית)

עיצוב שיער - תיכון מקצועי בירושליםהלימודים ההתנסותיים מתקיימים ב-2 סדנאות חדישות המצויידות בטכנולוגיה מודרנית. המגמה פועלת בשיתוף חברת הקוסמטיקה הבינלאומית "לוריאל", המארחת את תלמידי המגמה ב- L'oréal Academy, ושולחת  מרצים וספרי צמרת מובילים לסדנאות אומן, תוך לימוד טכניקות צבע ותספורת מהמתקדמות ביותר הקיימות בתחום עיצוב השיער.  

בנוסף רוכשים התלמידים מיומנויות של שיטות לאיפור מקצועי – איפור לאירועים, איפור כלות, איפור אפקטים מיוחדים לצילומים, איפור יומיומי ועוד. בסיום הלימודים, יוצאים התלמידים עם תיק עבודות ויחידות בגרות. התלמידים יכולים לבחור במסלול לבגרות מלאה או במסלול לקבלת תעודה טכנולוגית.  

מכונאות רכב (בשיתוף חיל החימוש)
himush

המגמה פועלת בשיתוף חיל חימוש במסגרת קדם צבאית. המקצועות הנלמדים בנוסף למקצועות החובה: פיסיקה, בקרת מכונות, מכניקה הנדסית, מערכות מכונאות רכב. לרשות התלמידים עומדות סדנאות מתקדמות ביותר, עם אמצעי המחשה מגוונים וייחודיים. בוגרי המגמה זכאים לתעודה צבאית של חיל חימוש והמצטיינים ביניהם זכאים לדרגת רב"ט.

באפשרות התלמידים המסיימים י"ב כיתות, להמשיך לימודיהם בכיתות י"ג-י"ד ולהשלים לתואר טכנאי/הנדסאי רכב. 

  לקריאה על בתי ספר טכנולוגיים נוספים - לחצו

 

מה מספרים הבוגרים?

סרן רועי בר נתן


סרן רועי בר נחום / קצין בחיל טכנולוגיה ולוגיסטיקה ובוגר תיכון אמי"ת-ממלכתי

"הגעתי לבית ספר אמי"ת ממלכתי באמצע כיתה י', אחרי שעברתי לא מעט בתי ספר תיכוניים בעיר. הייתי בתיכונים דתיים ולא דתיים, ניסיתי הכל. בשום מקום לא הצלחתי להתמיד – והחלטתי לנסות גם את מרכז טכנולוגי ממלכתי (הלא דתי).

חשבתי שאוכל להצליח להעביר את הזמן עד סוף י', ובית הספר הזה יהיה עוד תחנה בדרך. חשבתי שאוכל לעבור עוד כמה מסגרות, לא ללכת לבית הספר, בעצם לעבוד על כולם. וככה בלי שישימו לב, אסיים כיתה י"ב. לא עניינה אותי תעודת הבגרות, רציתי רק שההורים שלי לא יציקו לי. מה שהיה חשוב לי בגיל הזה, היה להיות עם החבר'ה, לבלות ולעשות שטויות.

מה שלא לקחתי בחשבון, זה שבבית הספר אמי"ת ממלכתי, אני לא תלמיד "שקוף". המורים וההנהלה ידעו על כל יום שלא הגעתי ועל כל שיעור שהברזתי. הם לא ויתרו לי – הם לא ויתרו עלי. כשהיו לי קשיים – בבית או בלימודים, התייאשתי. לא רציתי להגיע ללמוד, אבל למורים שלי היו תכניות אחרות בשבילי - היה מי שיחבק אותי בבית הספר ויגיד לי את הדברים המחזקים.

למדתי במגמת חשמל ובקרה. כל תגבור אפשרי נתנו לי, העיקר שאוכל לצבור עוד יחידה ועוד יחידה ואצא עם כמה יחידות בגרות שאוכל. המורים האמינו בי, ויותר מזה, הם גרמו לי להאמין שאני מסוגל. כשהגעתי לכיתה י"ב, התכוננתי להתגייס ליחידה מובחרת בצבא, אבל בבית הספר חשבו איתי גם על תכנית חלופית, הם חשבו שכדאי לי להמשיך ללימודי הנדסאים. לא תיארתי לעצמי, שבאיזה שהוא שלב בחיים שלי, אמשיך ללמוד אחרי כיתה י"ב. לא היה אכפת לי בעתיד להיות עובד זוטר, להיות ראש קטן איפשהו, העיקר לסיים כיתה י"ב. אבל בבית הספר לא חשבו כמוני. הם ליוו אותי לכפר הירוק, שם התקבלתי ללימודי עתודה במכללה, אותה סיימתי בהצלחה רבה עם תואר הנדסאי.

בצבא כבר המשכתי לעסוק בתפקיד שבבית הספר הכשירו אותי לקראתו. לא אשכח את בית הספר הזה, שבעצם נתן לי את ההזדמנות האמיתית היחידה שהרגשתי, ואני חב לכל הצוות את תודתי".

בר יפת


"בזכותכם אני מי שאני היום" – בר יפת, בוגרת אמי"ת-ממלכתי ממושב בקוע (מטה יהודה)

"לפני שלוש שנים הגעתי לבית הספר בטעות. הייתי אחרי שני בתי ספר אחרים בהם לא הסתדרתי ולא הצלחתי להתקדם בשום תחום. באותה התקופה החוויה הכללית שלי היתה כשלון. לא הצלחתי ללמוד, קשיים רגשיים וחברתיים הלכו איתי לכל מקום. הייתי מיואשת, ולא היה לי מושג לאיפה הולכים החיים שלי.

בבית ספר אמי"ת ממלכתי הכל השתנה. נכנסתי לשגרה, לאט לאט השלמתי את הפער והתקדמתי בלימודים, למדתי לסמוך על אנשים, לסמוך על עצמי, ומעל הכל – למדתי לחלום. לחלום בגדול ולשאוף הכי גבוה שאני יכולה. לא תמיד היה קל, ולא פעם הרמתי ידיים והתייאשתי, אבל בסופו של דבר סיימתי 12 שנות לימוד עם תעודת בגרות מלאה וחוויית הצלחה הכי גדולה שיכולה להיות.

זה לא בא סתם, זה לא יש מאין. הכל בזכות בית הספר, המורים המסורים, הצוות שכמוהו אין בכל מערכת החינוך. מורים מסורים וערכיים שהאמינו בי לאורך כל הדרך, שאף פעם לא ויתרו לי והרימו אותי בכל פעם שנפלתי. בית ספר אמי"ת הוא משהו מיוחד. הוא מיוחד כי בכל יום, כשאתה קם בבוקר ובא לכאן, אתה יודע שלא משנה מה יהיה, יש לך אל מי לפנות. הוא מיוחד כי כאן שומרים עליך. אף פעם לא שמרו עלי, כאן זו הפעם הראשונה שלא יכולתי לזוז מבלי שיהיו עלי עיניים שלא אשכח לעולם – ולא שכחתי.

כשסיימתי י"ב, הייתי חניכה במכינה קדם צבאית "אחרי! בעיר" של עמותת אחריי! ובאתי להתנדב כאן. במשך חצי שנה באתי לכאן עם עוד שלושה חברים, ועשינו כאן דברים טובים. עזרנו למי שצריך בלימודים, ארגנו הפסקות פעילות, העברנו שיעורים, פתחתי להקה ורקדנו יחד פעם בשבוע. זה היה בלתי נמנע, לא רק שלא יכולתי לעזוב את בית הספר עצמו, הדרך של בית הספר דבקה בי. במשך חצי שנה חנכתי כאן תלמידים, תלמידים מקסימים, מיוחדים ומוכשרים.

במרץ 2014 התגייסתי לצה"ל, והייתי מפקדת של נערי מקא"ם. בכל יום שאני לומדת על מבוגר משמעותי, אני נזכרת כל פעם במורה אחר ומבינה שלמדתי מהצוות החינוכי כאן הרבה יותר ממה שאוכל לתאר במילים. זה המזל שלנו, כאן באמי"ת טכנולוגי, שבית הספר והדרך שלו הולכים איתך הרבה אחרי שהכל נגמר.

אני רוצה לנצל את הבמה הזאת ולהגיד תודה לכולכם, כי בזכותכם אני מי שאני היום. אני בטוחה שכל מי שיגיע ללמוד כאן, ילמד להאמין בעצמו, כל אחד מכם הוא מיוחד ואיכותי ויכול להגיע למקומות שלעולם לא האמין שיגיע אליהם, אל תוותרו גם כשקשה. תילחמו על העתיד שלכם, גם כשנדמה ששום דבר לא קורה כפי שתכננתם.

תעשו דברים גדולים, תחלמו חלומות גדולים שמתאימים לאנשים הגדולים שאתם".

 שלכם, בר יפת


מה עוד תמצאו בתיכון אמי"ת-ממלכתי?

גם לימודים עיוניים, גם לימודים לבגרויות וגם מקצוע מבוקש
vi
כל אפשרויות ללימודים עיוניים ו/או טכנולוגים-מקצועיים תחת קורת גג אחת. הלימודים מתנהלים בכיתות מצומצמות באווירה אישית, נעימה ותומכת.
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x


לימודים טכנולוגיים ומקצועיים במבט לעתיד

viהגישה החינוכית בתיכון אמי"ת ממלכתי היא להכשיר את התלמידים להשתלב ולהוביל בחברה המבוססת על טכנולוגיות מתקדמות. לרשות התלמידים עומד ציוד טכנולגי מתקדם, 
הסדנאות המקצועיות מאובזרות בציוד חדיש ומשוכלל וכן מערך מסייע נרחב.

מגוון אפשרויות תעסוקה וקידום
viלכל מקצועות הנלמדים יש דרישה בשוק האזרחי והצבאי. בוגרים יכולים לשרת בצבא במקצוע יוקרתי ומוצלח שרכשו בבית הספר ולמעשה לרכוש 2-3 שנות ניסיון מקצועי. 

לא רק לימודים
vi בתיכון אמי"ת ממלכתי מקפידים מאוד על חינוך ערכי-ציוני והתלמידים נרתמים לפעילויות התנדבותיות רבות למען הקהילה (בתי אבות, גני ילדים ועוד). החינוך הערכי מתבטא בתחומים נוספים כמו בפעילויות חברתיות מיוחדות בחגים ומועדים, מסע לפולין בעקבות השואה, השתתפות בתחרויות ספורט ועוד.  
 
שכר לימוד מופחת
vi
שכר הלימוד נמוך ביחס לבתי ספר אחרים, וכולל את רוב ספרי הלימוד וכן סיורים חד יומיים.
 
ארוחת צהריים ללא תשלום
vi
לרשות התלמידים עומד חדר אוכל מסודר ונעים. כל תלמידי בית הספר זכאים לקבל ארוחת צהריים בשרית חמה מדי יום - ללא תשלום. 

מערך הסעות מסודר מיישובים מחוץ לירושלים
viההסעות מישובים מחוץ לירושלים (מודיעין, מטה יהודה ומטה בנימין) - ללא עלות!  בתוך ירושלים – בית הספר עוזר במימון כרטיסיות.