באנר עיינות

סקירה מאת: אורי מלמד, מייסד אתר מסגרות


סוד ההצלחה של עיינות

סוד ההצלחהסוד ההצלחה של תלמידי עיינות הוא - הצוות. הצוות החינוכי כולל אנשי מקצוע מוכשרים וחדורי שליחות שפועלים לקידום התלמידים בציר הלימודי והציר הערכי, ובחיזוק הקשר שבין רכישת ידע והצלחה לימודית לבין חינוך לערכים, מוסר ומידות.  
במה נמדדת ההצלחה? 100% גיוס, 60% עושים מכינה קדם צבאית או מתנדבים לשנת שירות, וחניכים בוגרים ששואפים גבוה ויודעים לבחור את הדרך הנכונה ולצעוד בה בביטחון ובגאווה. 

bascketball4

מרכז הלמידה "תבלין"
תבלין על מנת להבין את ההצלחה הפנומנאלית של מרכז "תבלין", נתחיל ממשפט שאמר תלמיד לאחר שקיבל ציון 100 בבגרות במתמטיקה: "הייתי אפס במתמטיקה. לא הבנתי כלום, אבל לא ויתרו עלי. כשהצלחתי במתמטיקה הבנתי ששום דבר לא יכול לעצור אותי". 

כיצד עושים זאת? בנוסף לעזרה המקצועית של 40 המורים שמלמדים ב"תבלין", בעיינות תמקדים בשינוי הגישה של התלמיד/ה. לא מכריחים או משכנעים להגיע לתגבור. תאום וקביעת שיעורי תגבור נעשים על ידי התלמיד/ה, באמצעות המערכת הממוחשבת "תבלינומט", והם באחריותו בלבד

אקדמיה לכדורסל בשיתוף אליצור יבנה   ***חדש*** 
כדורסל החל משנה הבאה תפתח בכפר הנוער עיינות אקדמיה לכדורסל המיועדת לתלמידי פנימייה ולתלמידים אקסטרנים הלומדים בכפר הנוער. תלמידי האקדמיה ילמדו במגמת ספורט ובמקביל ישובצו לקבוצות תחרותיות על פי הגיל והיכולת. האקדמיה מיועדת לתלמידי כיתות ט' ומספר המקומות מוגבל ל-15 בנים ו-15 בנות.

מרכז טכנולוגי "עתיד פלוס"
טכנולוגיה הוקם בכפר מרכז טכנולוגי חדשני של "עתיד פלוס" ובו התלמידים מקבלים קורסי תכנות כדוגמת #c וארדואינו, עיצוב מוצר, טכנאי p.c., מדפסת תלת ממד ועוד. "עתיד פלוס" מקימה ומפעילה מרכזי יזמות וחדשנות טכנולוגית ומובילה תכניות איכות למצוינות בתחומי המדע והטכנולוגיה. 

מגמות לימוד עיקריות

מדעים ורפואה
רפואהתכנית לימודים מרתקת ברמת 5 יחידות לימוד לבגרות. מתאימה לתלמידים בעלי יכולות המתעניינים בכימיה ובמחקר. התמקדות במדע שעוסק בחומרים, תכונות החומרים, מבנה ובשינויים שהחומר עובר, עם דגש על הקשר לחיי יום יום ולביולוגיה, עבודה מעשית חוקרת במעבדות. בנוסף תכנית העשרה בשיתוף עם מכון דוידסון להוראת המדעים סיורים לימודיים וסדנאות בתחומי מדע מגוונים בכיתה י' ועבודות מעבדה וחקר החל מכיתה יא' ועד סוף יב'.

אמנות הקולנוע
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
קולנועתכנית הלימודים במסלול "אמנות הקולנוע" כוללת 5 יחידות לימוד לבגרות, מתוכן 3 עיוניות ו- 2 מעשיות. הלימודים במגמה יקנו כלים לניתוח, הבנה, הערכה וביקורת של יצירות קולנועיות, באמצעות יסודות השפה הקולנועית: עריכה, פסקול, תפאורה, תסריט וצילום והתנסות מעשית בהפקת סרט קצר ווידאו קליפ. התלמידים יחשפו ליוצרים תעשיית הקולנוע שיגיעו להרצות, יצאו לסיורים על סט צילום ויקבלו את החשיפה המרבית. 


זאולוגיה (חקר בעלי החיים)

זאולוגיה
לימודי הזואולוגיה (חקר בעלי החיים) בעיינות הם ברמה של 5 יחידות לימוד לבגרות ונחלקות בדרך הבאה: 5 יחידות בתחום זואולוגיה, 4 יחידות עיוניות העוסקות בחקלאות ענף הסוסים ובגידול וטיפוח בע"ח ו- 1 יח"ל התמחות בטיפוח בע"ח במשק החקלאי. הלימודים במגמה מתקיימים בכיתה במתחם הזואולוגי, בקרבת בעלי החיים. במסגרת המגמה נערכים סיורים לימודיים לגנים זואולוגיים ברחבי הארץ.

משפט עברי
משפט הלימודים במגמת "משפט עברי" הם ברמת 5 יחידות לימוד לבגרות, במהלכם לומדים ממקורות התרבות היהודית בגישה תוססת וחדשנית. יסודות המשפט העברי חושפים עולם מרתק של דילמות, מושגי יסוד ואקטואליה ובפני התלמידים נפתח צוהר אל עולם עשיר וקסום של תרבות המעשירה את הלומד ומחדדת את חשיבתו. המקצוע מקנה בונוס לציון הבגרות במוסדות להשכלה גבוהה. 

תרבות שעות הפנאי
תרבות ופנאי
היחס האישי והרצון לתת לחניכים עוגן וקרקע לצמוח ולפרוח באים לידי ביטוי בבית הספר, במשק החקלאי ולא פחות חשוב – גם במערך הענף של תרבות שעות הפנאי בפנימייה. בעיינות תמצאו 25 חוגים שונים כמו פילאטיס, תנועה וריקוד, היפ הופ, כדורסל, חדר כושר, חוג טיפוס, סקייטבורד מקצועני, נבחרת ריצה, קרמיקה, ציור ורישום ועוד. לצד החוגים הרבים יש הרצאות, הפעלות, ימי העשרה וסדנאות. יוזמות פרטיות של תלמידים ומדריכים שמתממשות והופכות למציאות, למשל - מירוץ עיינות השנתי למען הקהילה, טיול נודד במכתש רמון בפסח ועוד. 

לקריאה על כפרי נוער נוספים - לחצו!


בוגרים מספרים על התקופה היפה

IMG 20170418 WA0010


 "הבנתי שזה הבית השני שלי"
נופר, בוגרת 2015 משרתת כלוחמת באריות הירדן

"לימודים בפנימייה לא היו משהו שחשבתי עליו מראש. הגעתי לכפר הנוער עיינות כי בבית הספר הקודם שלי הגעתי למבוי סתום. בהתחלה היה לי ממש קשה, אבל אחרי שלושה חודשים קרה משהו שאחריו הבנתי שזה הבית השני שלי. סיפרתי למדריך שלי, רן, עד כמה קשה לי. בכיתי והוא בכה איתי. זו הייתה הפעם הראשונה שהבנתי שלאנשים בעיינות ממש אכפת ממני. זה משהו שתשמעו מכל מי שלמד בעיינות. אין עוד מקומות כאלו..."

 

חיים אובייד - כפר הנוער עיינות


 "עברתי תהליך מדהים של התבגרות" / 
חיים אובייד, בוגר 2013 ומתנדב שנת שירות (גרעין "איתן")

הכפר בשבילי בית שני שתמיד יקבל אותי בידיים פתוחות ובהמון חום ואהבה.

עברתי תהליך מדהים של התבגרות, גיבוש זהות וחיזוק הדעות שלי. כיום, אני בשנת שירות בגרעין "איתן", מתנדב עם נוער בסיכון.  בעתיד אני שואף ללמוד באקדמיה ומקווה לחזור כמדריך לעיינות לסגור מעגל.