כפר הנוער רזיאל

מדעים, מוסיקה, שוחרות חיל האוויר והצלחה לימודית

 

sucessסביבה עירונית ירוקה ומטופחת  
כפר הנוער עתיד רזיאל שוכן בשכונה פסטורלית בהרצליה, בקמפוס ירוק ורחב-ידיים, בו בית ספר ופנימייה. בית הספר מעניק לתלמידים סביבת לימודים איכותית ומהנה המספקת חוויית לימודים יוצאת דופן, פנימיית רזיאלתכנית לימודים עשירה ומאתגרת, רמת הוראה גבוהה, אווירת מוגנות אישית גבוהה, מתקני לימוד מתקדמים, ביניהם: מעבדות משוכללות, מחשבים חדישים, חדרי מוסיקה, אודיטוריום גדול, ספריה עשירה, קונסרבטוריון, אולם ומגרש ספורט, בריכת-קיץ ועוד.

sienceזכאות לבגרות מהגבוהות בישראל 
הלימודים בכפר הנוער רזיאל כוללים מערך שעורי תגבור אחר הצהריים לתלמידי הפנימיה.

study icon

המגמות שלנו

 • כל המקצועות המדעיים הנדרשים באקדמיה - הנדסת תוכנה במסלול סייבר או אנדרואיד, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה וכן חקלאות מים.
 • שוחרות חיל האוויר - פנימייה לשוחרים של חיל האוויר. לימודי אלקטרוניקה, מחשבים ל- 10 יחידות וכן שילוב של מקצוע הפיזיקה. בסיום תקבלו גם תעודת בגרות וגם תעודת מקצוע. לאחר מכן תשרתו בחיל האוויר. בנוסף לצוות הפנימייה לרשות השוחרים עומד מפקד צבאי ומדריכים חיילים. כמו כן יש אפשרות ללימודי המשך (יג-יד) במימון הצבא. 
 • שוחרים חיל האווירמגמת מוסיקה - אחת ממגמות הדגל של הכפר, 10 יחידות במוסיקה, ליווי של מורים מקצועיים ואמנים, נגינה בהרכב והפקת ערבי מוסיקה מדהימים.
 • מגמת תיאטרון - לימודי תיאטרון לבגרות בהיקף של 5 יחידות.
 • מגמה חדשה - גילוי ואיתור מידע דיגיטלי - לפי דרישות חיל המודיעין. 
 

כפר הנוער רזיאלפנימיית עתיד רזיאל הרצליה
פנימיית עתיד רזיאל משמשת בית חם לכ-230 חניכים החיים בסביבה ירוקה ומשפחתית. בפנימיה, 9 קבוצות גיל שונות, ולכל קבוצה מדריך חינוכי, אם בית, מורה חיילת וצעירים בשנת שירות – המלווים כל תלמיד ודואגים לכל צרכיו.

בנוסף עומדים לרשות החניכים: אחות, רכזת תרבות וחברה וצוות פסיכו-סוציאלי. הפנימיה נשענת על ערכי – משפחתיות, אחווה, בטחון, יחס שווה לכל, הצלחה אישית ולימודית, וישראליות.

כדי לספק לחניכים חיים נוחים ונעימים, לרשותם חדרי מגורים מרווחים, ריהוט נוח וחדיש, מיזוג בכל חדר, אינטרנט אלחוטי, חדר אוכל גדול – המגיש 5 ארוחות עשירות ביום ועוד. חניכי הפנימיה נהנים לאורך השנה מפעילויות חברתיות ותרבותיות, התנדבות וטיולים ומשתתפים במבחר חוגים בשעות אחר הצהריים. בריכת השחיה פתוחה לחניכי הפנימיה בשעות אחה"צ, בחודשי הפעילות.

על מנת לקדם את החניכים ולחזקם בתחום הלימודי, עומד לרשותם מרכז למידה ייחודי – לשעורי עזר ולתגבור על ידי מיטב המורים, לאחר שעות הלימודים.


מאמינים בהשכלה ובחינוך, ומוכנים להשקיע כדי להצליח?

עתיד רזיאל הוא המקום בשבילכם - פנו אלינו   

שם ההורה:
שם התלמיד:*
טלפון:*
אימייל:*

 היכן הבוגרים שלנו?

טניה, יוענה


 טניה, בוגרת פנימיית רזיאל, וסטודנטית ב"אקדמיה למוסיקה ומחול" (ירושלים)

"אם אני צריכה לבחור את הדבר שהכי מאפיין את רזיאל זו התמיכה והעזרה. תמיכה אינסופית ומכל הלב... ברזיאל הצוות יעשה הכל כדי לעזור לך בכל דבר שתבחרי.

אני למשל השקעתי המון שעות בנגינה ולכן הייתי צריכה לפעמים להשלים חומר לימודי בשעות לא שיגרתיות. ברזיאל אירגנו לי תיגבורים ומורים שישבו איתי והתאימו את עצמם אליי ולא להיפך. 

ההורים שלי לא יכלו לעשות בחירה טובה יותר מעתיד רזיאל אלו היו השנים היפות ביותר בחיי".
 

alex


 
דימה, בוגר פנימיית רזיאל וסטודנט להנדסת מכונות (חיפה) 

"כשהגעתי בהתחלה לא היה לי קל. אבל ברזיאל לא נתנו לי לשקוע וכל הזמן שוחחו איתי ואפשרו לי להוציא את הקושי החוצה ויחד עם זה לא ויתרו לי מבחינת הלימודים.
 
הצוות כל הזמן דחף אותי להצטיין... מה שבאמת קרה בסוף.

אבל שלא תחשבו שכל הזמן רק ישבתי ולמדתי... ברזיאל יש לך המון חוגים, אקשן ובילויים. אני למשל אוהב ספורט, בעיקר כדורגל, ומצאתי זמן לשלב את זה עם לימודים. אפילו שתי חברות היו לי שם".
 

 
sucessהלימודים בחטיבת הביניים

מגמת מחשבים בפנימיית רזיאל
 
דגש על מדעיםvi

תיכון עתיד רזיאל הוא כפר נוער (פנימייה ובית ספר) למדעים ומוסיקה – שש שנתי. כבר מכיתה ז' הדגש הוא על מדעים, בנוסף להרבה דברים אחרים! מה הכוונה? אם בחטיבה רגילה לומדים שיעור שנקרא - מדעים, שכולל ביולוגיה, כימיה ופיזיקה ומהוה מבוא לתחום, אז ברזיאל לומדים בנפרד את כל אחד מהתחומים, כך התלמידים יכולים בסוף החטיבה לדעת מה יותר מתאים להם ולעשות את הבחירה הנכונה.

מורה למדעים ברזיאל מלווה את התלמיד במשך 6 שנים החל מכיתה ז' ועד יב'.

דברים ייחודיים לרזיאלvi

שעורי בחירה - כל תלמיד בחטיבת הביניים זוכה לכמה שעות שבועיות של חוגים שנקראים – שעורי בחירה. בשעה הרביעית והחמישית של יום הלימודים מתפזרים התלמידים בין עשרות חוגים שונים.

כל תלמיד למעשה לומד חוגים לפי בחירתו ויכול להנות מפעילות משותפת עם חבריו, גם אם אינם גרים לידו.

מה לומדים? בתחום הספורט – סייף, וקרב מגע כדורגל, כדורסל וכדורעף. בתחום המוסיקה והריקוד – היפ הופ, ברייקדאנס, מוסיקה, נגינה בכלי נגינה שונים ועוד. בתחום האומנות – צילום, ציור, רישום, ציור קריקטורות, תיאטרון ואנימציה ממוחשבת. תכנות אפליקציות בקורס מקצועי של סייבר סקול, רובוטיקה וכנראה שכחנו עוד לא מעט חוגים שמחדשים ומתווספים בכל שנה לפי בקשת התלמידים. 

 
בריכת שחייה בפנימיית רזיאל

sucess

הלימודים בביה"ס התיכון

התלמידים בוחריםvi

תלמידים שבוחרים בכיוון המדעי יכולים לבחור מקצוע אחד או שניים מתוך האשכול המדעי - פיסיקה, ביולוגיה, כימיה או מחשבים וסייבר. אפשר לגוון ולהחליט שלוקחים מקצוע מדעי אחד ועוד מקצוע נוסף כמו – תיאטרון, מוסיקה, ביולוגיה ימית (חקלאות מים) או פסיכולוגיה-סוציולוגיה וליצור שילוב של מחשבים ומוסיקה, פיזיקה ותיאטרון וכו'.

 

 המצאות, מחקרים ותחרויות בינלאומיותvi

חלק גדול מקירות בית הספר מכוסים בתמונות ותעודות של זכיה בפרסים ותעודות הערכה על המצאות ומחקרים ייחודיים של תלמידי רזיאל שמכיתה י' ועד יב' עבדו על מגוון נושאים מרתקים.  

מבין כל המחקרים וההמצאות בולט פרס עולמי בו זכו שני תלמידי בית הספר בשוודיה, בתחרות שנקראת – תחרות פרס המים של שטוקהולם. 

הסיפור נשמע כמו תסריט הוליוודי בו שני התלמידים רואים כתבה בחדשות על כתם נפט שמתפשט באוקיינוס לאחר דליפה מאנייה.

1

הם פוגשים לגמרי במקרה בגינה ציבורית בראשון לציון עולה חדש מחבר העמים שהוא מדען ופנסיונר ומעלים בפניו את הרצון שלהם להמציא המצאה שתעזור לשמור על האוקיינוסים. יש לו איזה רעיון וביחד הם בונים מעין גדר שניתן לזרוק מאונייה ולתחום את הכתם על מנת שלא יתפשט. 

בסצינת הסיום הם ניגשים לבושים בחליפות לנסיכה השוודית (בתמונה מימין) לוחצים את ידה ומקבלים ממנה אות הוקרה וזכייה בפרס השני בעולם באותה תחרות.
 

 דור העתיד של ישראלvi

הסיפור של גריגורי ואלכסי וניוחין הוא סיפור מאוד מיוחד שמאפיין את הכישרון והפוטנציאל שיש בקרב התלמידים כאן. ברזיאל תוכלו למצוא את דור העתיד של החוקרים באקדמיה עם פיתוחים במגוון תחומים.

מה למשל? פיתוח מכשיר ריגול עם מגנון השמדה, חקר על קשר בין זיהום אוויר למנגנונים ביוכימיים נוירולוגים, חקר בנושא שתלים דנטלים, מערכת איתור ילדים אבודים במקומות הומי אדם ומגוון פרסים באולימפיאדות למתמטיקה, מדעי המחשב, ביולוגיה, פיזיקה, אסטרונומיה וחקר החלל ועוד.

לבירורים והרשמה - פנו אלינו בטופס הבא:  

שם ההורה:
שם התלמיד:*
טלפון:*
אימייל:*
music new
 • 
  שם ההורה:
  שם התלמיד:*
  טלפון:*
  אימייל:*