raziel logo

מדעים, מוסיקה והצלחה לימודית

sucessאווירה אירופאית 
מהרגע שנכנסים לכפר הנוער עתיד רזיאל, מרגישים את זה: יש כאן אווירה אחרת, מיוחדת. מה בדיוק? אולי זה הנימוס והשקט שיש כאן אפילו בהפסקות, ואולי אלה המורים (כולם בעלי תואר שני ומעלה), europe 1וייתכן שאלה התלמידים שמשחקים בדמינטון (כדור נוצה) על הדשא ומשרים אווירה אירופאית.

sience0% אלימות – 97% זכאות לבגרות 
הקירות הגדושים בתעודות וצילומים מעידים על איכות התלמידים שיש ברזיאל ומבהירים לכל מי שתוהה כיצד יש פה 0% אלימות, עם 100% הגשה לבגרות ו-97% זכאות לבגרות. תמצאו כאן תלמידים חרוצים ומוכשרים שאוהבים ללמוד וזכו כמעט בכל תחרות מדעית שקיימת בארץ ומייצגים את ישראל בכבוד בחו"ל.

trophyעבודות מחקר ותחרויות מדע בינלאומיות 
פה צילום של תלמיד לוחץ את ידה של מלכת שוודיה בתחרות בינלאומית במדעים, כאן תמונה של נבחרת רזיאל באולימפיאדה למתמטיקה בסין, שם כתבה אודות מכשיר ריגול עם מגנון השמדה עצמית שפיתחו התלמידים, עבודת מחקר על קשר בין זיהום אוויר למנגנונים ביוכימיים נוירולוגים, חקר בנושא שתלים דנטלים, מערכת איתור ילדים אבודים במקומות הומי אדם ומגוון פרסים באולימפיאדות למתמטיקה, מדעי המחשב, ביולוגיה, פיזיקה, אסטרונומיה, חקר החלל ועוד...

guitar

חוגים בכל תחום שרק חשבתם עליו
בתחום הספורט – סייף, טאקוונדו, כדורגל, כדורסל וג'יאוג'יצו . בתחום המוסיקה והריקוד – היפ הופ, ברייקדאנס, מוסיקה, נגינה בכלי נגינה שונים ועוד. בתחום האומנות – צילום, ציור, רישום, ציור קריקטורות, אנימה יפנית, פיסול סביבתי, תיאטרון. ספרדית, איטלקית, תכנות אפליקציות, רובוטיקה ועוד, כן... עוד.

study iconלתלמידים מוכשרים במיוחד
כפר נוער עתיד רזיאל מוגדר כבית ספר למדעים ואמנויות ולומדים בו תלמידים מוכשרים במיוחד בתחומים אלו, מכיתה ז' ועד י"ב. חלקם לומדים לימודים אקסטרניים וחלקם גרים כאן בתנאי פנימייה שאינם שונים מפנימייה יוקרתית באנגליה.

אם אתם מאמינים בהשכלה ובחינוך, ומוכנים ללמוד ולהשקיע כדי להצליח.
עתיד רזיאל הוא המקום בשבילכם - פנו אלינו 
 

 היכן הבוגרים שלנו?

טניה, יוענה


 טניה, בוגרת פנימיית רזיאל, וסטודנטית ב"אקדמיה למוסיקה ומחול" (ירושלים)

"אם אני צריכה לבחור את הדבר שהכי מאפיין את רזיאל זו התמיכה והעזרה. תמיכה אינסופית ומכל הלב... ברזיאל הצוות יעשה הכל כדי לעזור לך בכל דבר שתבחרי.

אני למשל השקעתי המון שעות בנגינה ולכן הייתי צריכה לפעמים להשלים חומר לימודי בשעות לא שיגרתיות. ברזיאל אירגנו לי תיגבורים ומורים שישבו איתי והתאימו את עצמם אליי ולא להיפך. 

ההורים שלי לא יכלו לעשות בחירה טובה יותר מעתיד רזיאל אלו היו השנים היפות ביותר בחיי".
 

alex


 
דימה, בוגר פנימיית רזיאל וסטודנט להנדסת מכונות (חיפה) 

"כשהגעתי בהתחלה לא היה לי קל. אבל ברזיאל לא נתנו לי לשקוע וכל הזמן שוחחו איתי ואפשרו לי להוציא את הקושי החוצה ויחד עם זה לא ויתרו לי מבחינת הלימודים.

הצוות כל הזמן דחף אותי להצטיין... מה שבאמת קרה בסוף.

אבל שלא תחשבו שכל הזמן רק ישבתי ולמדתי... ברזיאל יש לך המון חוגים, אקשן ובילויים. אני למשל אוהב ספורט, בעיקר כדורגל, ומצאתי זמן לשלב את זה עם לימודים. אפילו שתי חברות היו לי שם".
 


sucessהלימודים בחטיבת הביניים

דגש על מדעיםvi

תיכון עתיד רזיאל הוא כפר נוער, פנימייה ובית ספר למדעים ואומנויות – שש שנתי. כבר מכיתה ז' הדגש הוא על מדעים, בנוסף להרבה דברים אחרים! מה הכוונה? 16אם בחטיבה רגילה לומדים שיעור שנקרא - מדעים, שכולל ביולוגיה, כימיה ופיזיקה ומהוה מבוא לתחום. ברזיאל לומדים בנפרד את כל אחד מהתחומים, כך התלמידים יכולים בסוף החטיבה לדעת מה יותר מתאים להם ולעשות את הבחירה הנכונה.

מורה למדעים ברזיאל מלווה את התלמיד במשך 6 שנים החל מכיתה ז' ועד יב'.

דברים ייחודיים לרזיאלvi

חוגי יול"א - כל תלמיד במשך 3 השנים של חטיבת הביניים מקבל כל יום במשך שעתיים חוגים שנקראים – חוגי יול"א (יום לימודים ארוך). בשעה הרביעית והחמישית של יום הלימודים מתפזרים התלמידים בין עשרות חוגים שונים. כל תלמיד למעשה לומד חמישה חוגים שונים ומקבל בכל חוג שעתיים בשבוע.

מה לומדים? בתחום הספורט – סייף, טאקוונדו, כדורגל, כדורסל וג'יאוג'יצו . בתחום המוסיקה והריקוד – היפ הופ, ברייקדאנס, מוסיקה, נגינה בכלי נגינה שונים ועוד. בתחום האומנות – צילום, ציור, רישום, ציור קריקטורות, אנימה יפנית,4 פיסול סביבתי, תיאטרון. ספרדית, איטלקית, תכנות אפליקציות, רובוטיקה וכנראה שכחנו משהו.

אלפ"א – אימון למיצוי פוטנציאל אישי. אין לכם מה לרוץ לגוגל ולרשום אלפא על מנת לראות במה מדובר, זה לא יופיע שם. אלפא היא פעילות שיזמה ופיתחה מנהלת השכבה הצעירה ומורה לחינוך גופני בבית הספר על מנת לעזור לתלמידים שהיכולות הקוגניטיביות שלהם גבוהות, לעיתים קצת על חשבון כישורים אחרים, כמו למשל כישורים חברתיים. לכל תלמיד שמשתתף בתוכנית יש מסלול אישי לאורך השנה בו הוא מקבל את האימון פעמיים בשבוע.

אלפ"א היא רק דוגמא לאחד המאפיינים הבולטים של כפר נוער רזיאל שממש מתמחה בקליטה ושילוב של תלמידים שלא הסתדרו בבית הספר הרגיל בשכונה שבדרך כלל יש בו אווירה מאוד המונית ורועשת. תלמידים כאלו פורחים בכפר הנוער רזיאל.


הפנימייהvi

בפנימייה גרים תלמידים מכל רחבי הארץ וכבר מכיתה ז' ניתן ללמוד בתנאי פנימייה ברזיאל. התלמידים מקבלים הרבה מאוד פעילויות במסגרת הפנימיה – עזרה לימודית, חוגים, חדר כושר, בריכה, אוכל ומאוד אוהבים את המקום. תלמידים שמגיעים בכיתה ז' ומתלבטים האם זה הדבר הנכון לעשות, כמעט תמיד נשארים כי הם מאוד אוהבים ונקשרים לכפר הנוער.

 sucessהלימודים בביה"ס התיכון

התלמידים בוחריםvi

תלמידים שבוחרים בכיוון המדעי יכולים לבחור מקצוע אחד או שניים מתוך האשכול המדעי – פיזיקה, ביולוגיה, כימיה או מחשבים. אפשר לגוון ולהחליט שלוקחים מקצוע מדעי אחד ועוד משהו שלא קשור כמו – תיאטרון, מוסיקה, ביולוגיה ימית או פסיכולוגיה-סוציולוגיה וליצור שילוב של מחשבים ומוסיקה, פיזיקה ותיאטרון וכו'.music 3

טכנולוגיה מוכללת - מהי?vi

אחד הדברים המיוחדים הקשורים לתחום המדעי הוא האפשרות שיש לתלמידים לעשות עוד צעד קדימה בתחום המדעי ולהצטרף לקבוצה של תלמידים שרוצים לעשות משהו יותר מעשי בתחום. למקצוע קוראים – "טכנולוגיה מוכללת" והוא מאפשר לתלמידים לבחור נושא שמעניין אותם, להעלות הצעה להמצאה או חקר ייחודי, לחבור למדענים אם יש כיוון רציני, וליישם, הלכה למעשה, את מה שהם לומדים באופן תיאורטי.

 המצאות, מחקרים ותחרויות בינלאומיותvi

חלק גדול מהקיר של הכיתה בה לומדים טכנולוגיה מוכללת מכוסה בתמונות ותעודות של פרסים ותעודות הערכה על המצאות ומחקרים ייחודיים של תלמידי רזיאל שמכיתה י' ועד יב' עבדו על מגוון נושאים מרתקים.

מבין כל המחקרים וההמצאות בולט פרס עולמי בו זכו שני תלמידי בית הספר בשוודיה, בתחרות שנקראת – תחרות פרס המים של שטוקהולם. הסיפור נשמע כמו תסריט הוליוודי בו שני התלמידים רואים כתבה בחדשות על כתם נפט שמתפשט באוקיינוס לאחר דליפה מאונייה. הם פוגשים לגמרי במקרה בגינה ציבורית בראשון לציון עולה חדש מחבר העמים שהוא מדען פנסיונר ומעלים בפניו את הרצון שלהם להמציא המצאה שתעזור לשמור על האוקיינוסים. יש לו1 איזה רעיון וביחד הם בונים מעין גדר שניתן לזרוק מאונייה ולתחום את הכתם על מנת שלא יתפשט. בסצינת הסיום הם ניגשים לבושים בחליפות לנסיכה השוודית (בתמונה מימין) לוחצים את ידה ומקבלים פרס שני באותה תחרות.

 דור העתיד של ישראלvi

הסיפור של גריגורי ואלכסי וניוחין הוא סיפור מאוד מיוחד שמאפיין את הכישרון והפוטנציאל שיש בקרב התלמידים כאן. ברזיאל תוכלו למצוא את דור העתיד של החוקרים באקדמיה עם פיתוחים במגוון תחומים כגון: פיתוח מכשיר ריגול עם מגנון השמדה, חקר על קשר בין זיהום אוויר למנגנונים ביוכימיים נוירולוגים, חקר בנושא שתלים דנטלים, מערכת איתור ילדים אבודים במקומות הומי אדם ומגוון פרסים באולימפיאדות למתמטיקה, מדעי המחשב, ביולוגיה, פיזיקה, אסטרונומיה וחקר החלל ועוד.

אז אם אתם מאמינים שרזיאל הוא המקום בשבילכם - פנו אלינו בטופס הבא: 

contact 2


  • 
    שם ההורה:
    שם התלמיד:*
    טלפון:*
    אימייל:*