logo
main-logo-raziel

 

6 דברים שאתם צריכים לדעת על כפר הנוער "עתיד" ע"ש דוד רזיאל

 

באזור שקט ויפה בהרצליה פועל אחד ממוסדות הלימודים הייחודים ביותר בישראל – כפר הנוער "עתיד" ע"ש דוד רזיאל. בואו לגלות עליו 6 דברים שלא ידעתם

לימודים עשירים 

בכפר הנוער ע"ש דוד רזיאל, שפועל תחת ניהול רשת עתיד מאז ספטמבר 2011, פועלות מגמות רבות כגון פיזיקה, כימיה (5 יח"ל כ"א), ביולוגיה, חקלאות-מים (8-10 יח"ל), מחשבים והנדסת תוכנה במסלול סייבר ואנדרואיד (10 יח"ל), תאטרון, פסיכולוגיה-סוציולוגיה (5 יח"ל כ"א), מוזיקה ורסיטל (עד 10 יח"ל) ומחול (5 יח"ל). כמו כן, פועל בכפר מסלול ייחודי שבו מעורב צה"ל – שוחרות חיל האויר – במקצועות אלקטרוניקה ומחשבים (10 יח"ל), שהתלמידים בו מיועדים לתפקידים טכניים בחיל. בנוסף, בכפר פועלים שלל פרויקטים חינוכיים ולימודיים, כגון פרוייקט "קדם עתידים" החושף את התלמידים ללימודים אקדמאיים, פרוייקטים מיוחדים בתחומי המוסיקה ועוד.

 


התלמידים שלנו
בכפר לומדים יותר מ-550 תלמידים, מהם יותר מ-200 תלמידי פנימייה. רוב התלמידים מגיעים מישובים מאזור השרון והמרכז ולצידם לומדים בכפר גם נערים ונערות שעלו במסגרת תוכנית נעל"ה, המגיעים ללימודים של 4 שנים בתנאי פנימייה, כשהוריהם בחו"ל והכפר משמש עבורם בית ראשון בישראל. תלמידים אלה, ברובם המכריע, מתאזרחים ומתגייסים לצבא ומשרתים בתפקידים משמעותיים.

 

פנימייה באווירה ביתית  
פנימיית "עתיד" ע"ש דוד רזיאל משמשת בית חם לחניכים. לכל קבוצת גיל צמודים מדריך חינוכי, אם-בית וצעירים בשנת-שירות, המלווים כל תלמיד ודואגים לכל צרכיו. בנוסף, עומדים לרשות החניכים: אחות, רכזת תרבות וחברה, וכן צוות פסיכו-סוציאלי. הפנימייה נשענת על ערכי משפחתיות, אחווה, יחס שווה לכל, מיצוי הפוטנציאל האישי והלימודי, ציונות ותחושת שייכות וערבות הדדית. חדרי המגורים מרווחים, הריהוט נוח וחדיש. חניכי הפנימייה נהנים לאורך כל השנה מפעילויות חברתיות ותרבותיות, התנדבות וטיולים, ומשתתפים במבחר חוגים בשעות אחר הצהריים


היתרונות שלנו
בכפר הנוער "עתיד" ע"ש דוד רזיאל מאמינים בהצלחה האישית של כל אחד מתלמידיו, ומטפחים כל תלמיד על פי כישוריו האישיים, כפר הנוער חרט על דיגלו את ערך המצוינות והתלמידים בו זוכים לתנאים אופטימליים המאפשרים קידום לימודי, חברתי ואישי תוך מיקסום הפוטנציאל האישי. השילוב שמציע בית הספר, בין פנימיה, מגמות מעולות, ומערך שיעורי תגבור - הוא שילוב מנצח. כפר הנוער מספק מעגלי התנסות לימודיים וחברתיים, מפעיל מערכת חוגים ופעילויות פנאי מגוונת, תוך דגש על חינוך לערכים וכל זאת באווירה תומכת ומשפחתית ובהובלת צוות מקצועי ואיכותי, השם דגש על יחס אישי ולכל חניך וחניך והכרות מעמיקה עם צרכיו.  


מתקנים משובחים
הכפר מעניק מסגרת איכותית, מתקדמת וחמה לתלמידים מכל רחבי הארץ, ומוביל את תלמידיו מדי שנה להצלחה, באמצעות סביבת לימודים עשירה, מאתגרת ותומכת, המספקת חווית לימודים יוצאת דופן. בכפר יש מתקני לימוד מתקדמים ובהם מעבדות משוכללות, מחשבים חדישים, חדרי מוזיקה, אודיטוריום גדול, ספריה עשירה, קונסרבטוריון, אולם ומגרש ספורט, בריכת-קיץ ועוד. חדרי המגורים מרווחים, הריהוט נוח וחדיש, כל החדרים מצוידים במיזוג אוויר ובחדר האוכל מוגשות שש ארוחת ביום, בדגש על אוכל ביתי, מזין, מגוון ובריא


מורים מעולים
בבית הספר צוות הוראה מצוין הכולל מורים בעלי שם בתחומם, ובתוכם מרצים בביה"ס "רימון" למוזיקה, במרכז הבינתחומי הרצליה, במכללת ספיר וכן באוניברסיטת תל אביב. רוב המורים בעלי תארים מתקדמים (שני ושלישי) ומנוסים מאד בהגשה לבגרות. צוות ההוראה המקצועי והמנוסה נבחר בקפידה על מנת להעניק לתלמידים את רמת הלימוד הגבוהה ביותר


אם אתם מאמינים בהשכלה ובחינוך, ומוכנים ללמוד ולהשקיע כדי להצליח.
עתיד רזיאל הוא המקום בשבילכם - פנו אלינו 
 

 היכן הבוגרים שלנו?

טניה, יוענה


 טניה, בוגרת פנימיית רזיאל, וסטודנטית ב"אקדמיה למוסיקה ומחול" (ירושלים)

"אם אני צריכה לבחור את הדבר שהכי מאפיין את רזיאל זו התמיכה והעזרה. תמיכה אינסופית ומכל הלב... ברזיאל הצוות יעשה הכל כדי לעזור לך בכל דבר שתבחרי.

אני למשל השקעתי המון שעות בנגינה ולכן הייתי צריכה לפעמים להשלים חומר לימודי בשעות לא שיגרתיות. ברזיאל אירגנו לי תיגבורים ומורים שישבו איתי והתאימו את עצמם אליי ולא להיפך. 

ההורים שלי לא יכלו לעשות בחירה טובה יותר מעתיד רזיאל אלו היו השנים היפות ביותר בחיי".
 

alex


 
דימה, בוגר פנימיית רזיאל וסטודנט להנדסת מכונות (חיפה) 

"כשהגעתי בהתחלה לא היה לי קל. אבל ברזיאל לא נתנו לי לשקוע וכל הזמן שוחחו איתי ואפשרו לי להוציא את הקושי החוצה ויחד עם זה לא ויתרו לי מבחינת הלימודים.

הצוות כל הזמן דחף אותי להצטיין... מה שבאמת קרה בסוף.

אבל שלא תחשבו שכל הזמן רק ישבתי ולמדתי... ברזיאל יש לך המון חוגים, אקשן ובילויים. אני למשל אוהב ספורט, בעיקר כדורגל, ומצאתי זמן לשלב את זה עם לימודים. אפילו שתי חברות היו לי שם".